Aktualności

W październiku, Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, obyło się szereg zdarzeń rozwijających zainteresowania uczniów książką i upowszechniających czytelnictwo, między innymi:

  • Wystawa plakatów pod hasłem „Książki nie gryzą, pochłaniają w całości”, wykonanych przez uczniów naszej szkoły na zajęciach Kola Plastycznego pod kierunkiem pani J. Gniewek-Sporysz.
  • Biblioteka szkolna przygotowała wystawę „Książki, które czytali w dzieciństwie nasi nauczyciele, rodzice i dziadkowie” ,   konkurs fotograficzny „Książki nie gryzą” oraz pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów.


  • Wszyscy nauczyciele i uczniowie wzięli udział w Szkolnym Dniu Głośnego Czytania, który odbył się w naszej szkole 25.10.2019 roku. W tym dniu uczniowie z klas 1-3 przebrali się za bohaterów z książek i przynieśli swoje maskotki Gangu Słodziaków. Na forum klasy prezentowali swoje ulubione książki, przyniesione z domu. W tym dniu dzieci z klas młodszych wspólnie wysłuchały głośno czytanych przez Dyrekcję Szkoły fragmentów książki „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z Leśnej Polany”. Odbył się też mini -konkurs znajomości treści wysłuchanego teksu. Wszystkie te działania były inspiracją do stworzenia przez uczniów klasy 2b Magicznego Drzewa Słodziaków. Drzewo wykonano z metalowego stojaka, papieru i plastiku. Do wykonania pracy konkursowej włączyli się również rodzice uczniów.