Aktualności

Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień uruchamia w ramach projektu „Wzmacnianie więzi- przeciwdziałanie uzależnieniom” współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz projektu „ Dobra wieź- dobry start w dorosłość” współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Krakowa Punkt Konsultacyjny oraz grupę weekendową dla rodziców oraz dla rodziców z dziećmi.

            Porady w ramach Punktu Konsultacyjnego skierowane są do:

  • rodziców, którzy są zaniepokojeni podejmowaniem przez dzieci ryzykownych zachowań związanych z używaniem środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze), a także podejmujących zachowania w obszarze nałogowego korzystania
    z nowoczesnych technologii (Internet/ komputer);
  • dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat, którzy podejmują zachowania ryzykowne związane z używaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy, a także korzystających z nowoczesnych technologii ( Internet/ komputer) w sposób nałogowy.

Grupy weekendowe skierowane są do rodziców, których dzieci w sposób ryzykowany sięgają po różne środki psychoaktywne oraz do rodziców razem z dziećmi z w/w grupy. Grupa prowadzona będzie w formie wykładu i treningu umiejętności rodzicielskich w dwa kolejne weekendy po 4 godziny ( termin grupy podany zostanie na stronie www.kstu.pl oraz na facebooku Krakowskie Centrum Terapii Uzależnień).

            Punkt Konsultacyjny czynny jest w poniedziałki i wtorki w godz. 16 - 20 oraz w czwartki od godz. 13.30- 15.30 i 17.30-19.30 oraz w piątki w godz. 16 - 20 przy ul. Wójtowskiej 3, gabinet 31, I piętro. Rejestrację prowadzimy od poniedziałku do piątku
w godz. 8-15 pod nr telefonu 12 425 57 47 wew. 1 lub 505 163 624 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w sytuacji trudności z dodzwonieniem się do sekretariatu).

            W ramach Punktu Konsultacyjnego istnieje możliwość do 10 konsultacji prowadzonych przez certyfikowanych specjalistów psychoterapii uzależnień, kształcących się także w psychoterapii systemowej.

            Oferta skierowana jest do mieszkańców Krakowa oraz województwa małopolskiego. Istnieje możliwość korzystania z poradnictwa w formule zdalnej (telefonicznie albo przez skypa).