Aktualności

                                                  

                                                  

      Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klas pierwszych rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Do tej uroczystości uczniów przygotowały  panie: Małgorzata Napiórkowska i  Małgorzata Szpak. Aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Alwerni dokonał pan Dyrektor Paweł Kozikowski. Podczas ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i birety. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Pierwszakom i całej społeczności uczniowskiej życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego 2021/2022!