Aktualności

                                                  

                                                  

      Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klas pierwszych rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Do tej uroczystości uczniów przygotowały  panie: Małgorzata Napiórkowska i  Małgorzata Szpak. Aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Alwerni dokonał pan Dyrektor Paweł Kozikowski. Podczas ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i birety. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Pierwszakom i całej społeczności uczniowskiej życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego 2021/2022!

 

14 października 2021r. - Dzien Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu klasy mają 2 godz. zajęć z wychowawcą.

Harmonogram zajęć
1-2 lekcja: kl 1a, kl1b, kl 2a, kl 2b, kl 3a, kl3b, kl 4a, kl 4b;
3-4 lekcja: kl 5a, kl 5b, kl 6a, kl 7a, kl 7b, kl 7c, kl 8a, kl 8b.

Świetlica czynna jak zwykle, stołówka dla dzieci przebywających w świetlicy oraz dla uczniów kończących zajęcia o godz. 11:25.

W tym dniu Rada Rodziców organizuje akcję charytatywną na rzecz Filipka - dobrowolne datki będzie można złożyć w klasach do specjalnych puszek dostarczonych przez Fundację Siepomaga.

 

 

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie,

w dniu 1 września 2021r rozpoczynamy kolejny rok szkolny. W dalszym ciągu obowiązuje nas w szkole Procedura Funkcjonowania Szkoły w Okresie Epidemii Covid-19, z którą należy się zapoznać.

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021r. wg harmonogramu.

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się o godz. 8:00.

 

 

 

 

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla chorego Filipka.  Dziękuję za wrażliwość, chęć niesienia pomocy i zaangażowanie. Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, udało nam się zgromadzić 3024,12 zł! 

Szczególne podziękowania składam przedstawicielom Rady Rodziców: Panu Bartoszowi Wilczakowi i Pani Kamili Burczy. Jest mi niezmiernie miło, że zechcieli Państwa wesprzeć i zaangażować się w naszą akcję.  

Dziękuję również przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego: Matyldzie Berny, Adamowi Siemkowi i Kamilowi Łytkowi, którzy zbierali datki do puszek oraz Pani Kindze Kosteckiej- Berny za opiekę nad uczniami.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty pod hasłem „Pomaganie jest fajne”, które można obejrzeć na środkowym korytarzu. Cieszę się, że razem udało nam się zdziałać tak wiele.

Pomaganie jest fajne!
Dyrektor Szkoły
Paweł Kozikowski